Yazı kategorisi: k-drama

ahgiwa na / baby and i / bebek ve ben

bebek ve ben, başrolünde jang geun suk’un oynadığı 2008 yılı yapımı bir sinema filmi. hikaye orijinal adı akachan no boku olan bir mangadan uyarlanmış. han joon su, 18 yaşında bir lise son sınıf öğrencisidir. biraz sorumsuz olduğu ve başını sürekli başına soktuğu için, ona bir ders vermek isteyen anne ve babası ona 100 dolar bırakıp evden kaçarlar. bunu fırsat bilen joon su evde parti yapmaya karar verir, markete alışverişe gittiğinde alışveriş sepetinin içerisine babasının han joon su olduğu yazan bir notla beraber bir bebek bırakılır. joon su ve woo ram’ın maceraları böylece başlar.

joon su’nun annesi ve babasının evden kaçtıktan sonra saunaya gitmeleri çok komikti. aslında zengin bir aile olmalarına rağmen oğullarının kendilerini bir tek orada aramayacağını düşündükleri için bu yolu seçiyorlar. zaten anne-baba da biraz çatlak. adam bütün gün saunada manhwa okuyup eğleniyordu. iş falan hak getire adamın umurunda değil.  ailesi ayrıldıktan sonra dakika 1-gol 1 bebeği kucağında bulan joon su’nun halleri de çok komikti. woo ram’dan kurtulmak için neler yapmadı ki. çöpe bırakıp kaçmaya çalıştı, yetimhanede terketmeye kalktı, bir gün okula giderken idareten metro istasyonundaki emanet dolabına bile koymaya çalıştı. hatta metroda uyuyakaldığı bir gün bebeği unutup inince bunu ‘cennetten gelen bir fırsat!’ olarak değerlendirip uçarak eve bile gitti ama odada woo ram’ın biberonlarını, oyuncaklarını falan görünce içlendi de koşa koşa soluğu polis karakolunda aldı.

baktı olacak gibi değil, parası da bitti bir gece kulübünde garsonluk yapmaya başladı. el ilanı dağıtmaya gittiğinde bebeği emanet ettiği kadınlar minik tatlı woo ram’ı makyaj malzemeleriyle boyayıp maymuna çevirince o işi bırakmak zorunda kaldı. burada bebeğin yüzünü eliyle temizlemeye çalışırken ‘baban bir daha seni bırakmayacak!’ demesi çok tatlıydı. gerçi ona görür görmez aşık olan 9 kardeşli kim byeol olmasaydı joon su eminim çok zorlanırdı. bebek bezi değiştirmekten bile bihaberdi çünkü.

ben bu filmde en çok kim byeol karakterini sevdim. kızımız ultra zeki, ilgi alanları ve davranışları diğer öğrencilerden farklı bu sebepten topluma karşı bir yabancılaşma hissediyor. joon su’yu görüp aşık olana kadar okula bile gitmiyor. zaten kim byeol’ün babasının da dediği gibi ‘insanlar kendilerinden farklı olanı anlamazlar.’ bu sözler sadece kızının değil, 18 yaşında bebek sahibi olduğu için toplumdan dışlanmaya başlayan joon su’nun durumunu da çok güzel açıklıyordu. çocukcağız bir ara o kadar doldu ki zaten anne babasının resmi önünde deliler gibi ağlamaya başladı, woo ram da babası ağlayınca dayanamayıp ağlamaya başladı, kıyamam. bir de ilk karşılaştıklarında kim byeol’ün üzerinde olan tavuklu pijamaya bayıldım. görür görmez kendime bir tane alacağım 🙂

じゃまたね。

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s