Yazı kategorisi: j-drama

yamato nadeshiko shichi henge – dizi

yamato nadeshiko shichi henge, kamechan’ın hatrına başlayıp çok severek izlediğim manga uyarlaması bir dorama. başrollerinde kamenashi kazuya (takano kyohei), oomasa aya (nakahara sunako), tegoshi yuya (toyama yukinojo),  uchi hiroki (oda takenaga) ve miyao shuntaro ( morii ranmaru) yer alıyor. dizimizin esas kızı sunako, lisedeyken bir çocuğa aşkını itiraf etmiş, ondan ‘ben çirkin kızlarla çıkmam!’ cevabı almış, bu sözlerden sonra kendini dış dünyaya kapatıp, kurukafalar, iskeletler ve korku filmleriyle beraber gotik takılmaya başlamış bir genç kızdır. kyohei, yukinojo, takenaga ve ranmaru ise üniversite öğrencisidir ve sunako’nun teyzesinin evinde (ev dediğime bakmayın köşk gibi bir şey) kira karşılığı kalmaktadırlar. bir gün bu teyzemiz evinde kalan gençlerden nakahara sunako’yu bir yamato nadeshiko (zarif, güzel ve itaatkar ideal japon kadınını tanımlamak için kullanılan bir isim)’ya çevirmelerini ister. eğer bunu yaparlarsa evinde bedavaya kalabileceklerdir. gençler bunu kabul eder ve olaylar gelişir.

evde kalan dört genç birbirinden yakışıklıdır. takano kyohei; çok güzel bir yüze sahip olduğu için sürekli kızların tacizine uğramaktadır. fan’ları kapısında yatıp kalkmaktadır. çocukluğundan beri devam bu durum yüzünden annesi sinir krizinin eşiğinde yaşamaya başlamıştır ve bu yüzden kyohei evinden ayrılmak zorunda kalmıştır. toyama yukinojo; dizinin sempatik karakteridir. romantik ve sevecendir. oda takenaga; grubun beynidir. her zaman mantığıyla hareket eder ve olayları ilk önce o çözümler. morii ranmaru; çapkın karakterimizdir. aynı anda yüz kadar kadını idare edebilmektedir. bir de acayip zengindir.

ben dizide en çok takenaga karakteri sevdim. tamam esas oğlan kyohei’ydi ama o da çok huysuzdu. sürekli bir mızmızlanmalar, bencilce hareketler, hatasını kabul etmemeler, yok beni bozar, sevmem öyle insanları. hatta ranmaru bile bir keresinde bir kızı kendinden nefret ettirmek için kyohei taklidi yapmıştı ahaha. tamam temelde iyi bir insan olabilirsin ama hiç uğraşamam. hele saçlarını kestikten sonra hiç olmamıştı, kız hali bile daha güzeldi. kamechan canım benim, saçlarını bir daha kesme olur mu 🙂 takenaga ise ne tatlıydı, kız arkadaşı noi’ye nasıl da onu kaybedeceği korkusuyla hislerini ifade edemiyordu, kıyamam. noi de tatlı bir karakterdi. bir akşam sunako’nun odasında içki içiyorlardı, sunako onu durdurmaya çalıştıkça ‘içmeden aşk hakkında tavsiyede bulunamam!’ dedi. yine sunako’nun mezunlar buluşması için hazırlanmasına hep bu kızcağız yardım etti, aferin.

bunların dışında sunako’nun teyzesi, teyzesinin küçük oğlu ve sürekli takıldıkları barın sahibi amca gibi yan karakterler de oldukça eğlenceliydi. bu karakterler dizinin mesaj verme işlevini yerine getiriyorlardı ki oldukça da başarılıydılar. hele teyze tam bir aşk uzmanıydı. kyohei’ye ‘ aşkı kolay bulamazsın. eğer gerçek aşkın ne olduğunu bilmek istiyorsan onu kendin bulmalısın!’ diyen de oydu.

dizinin tek sevmediğim kısmı birini olduğu gibi sevme olayının abartılmasıydı. tamam kyohei gibi bir karakterin sunako gibi bir karaktere aşık olması için size onlarca sebep sayabilirim, ama bunların hiç birisi onu olduğu gibi kabul etmesi değildir. her ne kadar きみがきらいなきみがすき(senin sevmediğin seni seviyorum) dese de, hiç kimse hiç kimseyi, hele kyohei sunako’yu asla olduğu gibi sevemez bu kadar net.

じゃまたね。

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s