Yazı kategorisi: anime

uta no☆prince-sama♪ maji love 1000%

みんなさんこんにちわ。

どきどきでこわれそう1000%* LOVE HEY!! 🙂

hava çok soğuk olduğu için kış moduna geçtim ve evden dışarı adımımı bile atmadan yaşamaya çalışıyorum. arşivimi bari temizleyeyim derken uta no prince sama maji love 1000% (şarkı prensi, %1000 gerçek aşk)’e denk geldim. 12 bölümlük bu kısa animemiz mükemmel bir seçim oldu. seyrederken çok eğlendim, şarkıları çok sevdim, çoğu zaman eşlik ettim, aynı zamanda gözüm gönlüm de açıldı 🙂 mangası da animesi de  psp için hazırlanmış visual novel’dan uyarlanmış. hikayemiz hayran olduğu idol hayatosama için şarkılar bestelemek amacıyla müzik okuluna yazılan nanami haruka isimli kızımız ve ondan etkilenen, idol olmak isteyen 6 yakışıklı erkek arasında geçiyor. ama animedeki tek aşk müzik aşkı, herhangi bir karmaşıklık yok yani gayet basit, net ve temiz. final sınavı için nanami bu 6 gençten birini seçmek zorundadır, bakalım kimi seçecektir 🙂 şimdi karakterlerimize bir bakalım.

haruka nanami: çocukluğundan bari sağlık olarak zayıf bir karakterdir. bu sebepten kırsalda yaşayan büyükannesinin yanında büyür. bir gün şehre gider ve burada kalabalıktan çok korkmuşken birden hayatosama’nın şarkısını duyar. bundan çok etkilenir ve onun için şarkılar bestelemek ister. iyi kalpli ve yardımseverdir. aynı zamanda çok da çalışkandır. başka insanların kalplerini değiştirme gücü vardır.

tokiya ichinose: hayatosama’nın ikizi olduğunu söyleyerek okula yazılır. aslında hayatosama’nın ta kendisidir. idol olmaktan yorulduğu ve şarkı söyleme amacını kaybettiği için okul müdürünün tavsiyesi ile eğitim almaktadır. soğuk, duygularını ifade etmede başarısız ve insan ilişkileri zayıf bir karakterdir. ama kendisini mamoru miyano seslendirdiği için benim favori karakterimdir. 一番好きです。

otoya ittoki: arkadaş canlısı bir karakterdir. tokiya’nın oda arkadaşıdır. okulun ilk gününden beri haruka’nın arkadaşıdır. hatta ilk sınavda haruka’nın bestelediği şarkıyı söyleyip sınavı geçmiştir.

masato hijirikawa: hijirikawa holding’in mirasçısıdır. babası holdingteki işleri devralmasını istemekte o ise şarkı söylemek istemektedir. işleri devralmak şartıyla okul için 1 senelik izin koparmayı başarmıştır. zeki karakterimizdir.

ren jinguuji: jinguuji ailesindendir. babasının zorlamasıyla idol olmak istemektedir. hijirikawa’nın çocukluk arkadaşıdır. zamanla rakip firmaların varisleri oldukları için araları soğumuştur, şimdi oda arkadaşıdırlar. çapkın karakterimizdir.

syo kurusu: sevimli ve enerjik karakterimizidir. yükseklik korkusu vardır. natsuki ile beraber büyümüşlerdir ve mütemadiyen onun tacizlerine maruz kalır.

natsuki shinomiya: küçük ve sevimli şeylerden hoşlanan bir dahidir. gözlüklerini çıkardığı zaman dehası ortaya çıkmaktadır ama aynı zamanda bu sırada karakteri de çekilmez olmaktadır.

じゃまたね。

Reklamlar

uta no☆prince-sama♪ maji love 1000%” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s