Yazı kategorisi: k-drama

flower boy ramyun shop

bugün yazarım, yarın yazarım diye biriktirdiğim bütün konuları temizlemeye karar verdim 🙂 ilk olarak flower boy ramyun shop’tan başlayalım. dizimizin başrollerinde jung il woo (cha chi soo), lee chung ah (yang eun bi) ve lee ki woo (choi kang hyuk) yer alıyor. klasik zengin-yakışıklı oğlan, fakir-sıradan kız hikayesi. yang eun bi, öğretmen olmak için sınavlara hazırlanmaktadır ama stajyerlikten öteye geçememiştir. babasıyla problemleri vardır ve onunla görüşmemektedir. bir gün babası ölür ve onun ramyun dükkanını işletmeye başlamasıyla hayatı bambaşka bir yöne doğru ilerlemeye başlar.

bu benim için seyrettiğim ilk jung il woo dizisi. kendisi o kadar methediliyor ki ona merakımdan başladım diziye. daha sonra 49 days’e de başladım ama henüz 13.bölümdeyim bitince yazarım. ama şimdiye kadar izlenimlerime bakacak olursak hep aynı oynuyor. ruh bekçisi ile buradaki cha chi soo karakteri arasında hiç bir oyunculuk farkı göremedim. neyse ama hoş çocuk daha bu sektörden çok ekmek yer. bu dizide oynadığı karakter tam bir şımarık zengin çocuğu. onun da babasıyla problemleri var. aile olmanın ne demek olduğunu bilmiyor. tesadüfler tabiki kendisini yang eun bi ile sürekli bir araya getirince yavaş yavaş birilerine değer vermenin ne demek olduğunu öğrenmeye başlıyor. bir de kızın babasının ölümünden sonra ortaya çıkan choi kang hyuk karakteri var ki tamamen 2.oğlan kategorisini doldurmak için konulmuş bunun dışında olmasa da olur biri. kendisi katalizör gibi, tepkimeye girdi, tepkimeyi hızlandırdı ve tepkimeden çıktı 🙂 bunun dışında 2 tane sevimli karakter vardı. biri kim ba wool, diğeri de woo hyun woo. bunlar olmasaydı dizi evlat olsa bağra basılmaz yani. komedi unsuru kısmını çok iyi yerine getirdiler. bir de cha chi soo’nun açık bir ilişki yaşadığı bir kız vardı ki yani neyse bu saçma karakterden bahsetmek istemiyorum.

eğer vaktiniz bolsa, bir kaç yakışıklı çocuk göreyim biraz da güleyim istiyorsanız seyredilebilir. bunun dışında ilginç bir şey yok.

じゃまたね。

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s