Yazı kategorisi: k-drama, sinema

you’re my pet

evet yine bir film tanıtımı ile karşınızdayım. 2011 yılı kasım ayında yayımlanan bu filmin başrollerinde genç kızların beyaz atlı prensi jang geun seok ve bir önceki postumda tanıttığım almost love’da da başrolde yer alan kim ha neul yer alıyor. tabii kızımız yıllar içerisinde büyümüş daha da güzelleşmiş. film kimi wa petto isimli mangadan uyarlama. güney koreli kardeşlerimizden önce japon kardeşlerimizde bu mangayı dizi olarak yayımlamışlardı ki bir çoğumuzun içerisinde yer alan matsumoto jun’a karşı duyulan sempati ve hoşgörünün temelleri bu dizi ile atılmıştır. matsuyama kenichi ile evlendiği yetmezmiş gibi bir de çocuk yapan koyuki’yi de yine bu dizi ile tanımıştık. yaklaşık 2 saatlik filmin 10 bölümlük dizinin yayından bile geçemediğini ama yine de bağımsız düşünürsek ortalamanın bayağı üzerinde olduğunu da belirtirek konuya geçeyim.

ji eun evde kalmış umutsuz iş kadınıdır. bir gün evsiz barksız kalan dansçı in ho ile tanışır. evinde evcil hayvanı gibi davranması koşuluyla ona yemek ve yatacak yer verir. bu sırada ji eun üniversitede aşık olduğu kişi ile aynı işyerinde çalışmaya başlar. aşkı, dostluğu, bağlılığı sorgulamaya başlar ve olaylar gelişir.

açıkçası jang geun seok doğal olarak bayağı sempatik biri, dolayısıyla kendini kasarak daha da sempatik olmaya çalışmasına hiç gerek yok. kendisini kastığı için karakter biraz abartı olmuş ama çok rahatsız etmiyor. bunun dışında oyunculuklar iyiydi. ji eun karakterinin en önemli olayı olan kendine karşı bile duvar örecek kadar güçlü olması ve kimsenin önünde ağlayamaması -pet’i hariç- durumunu ise hemen hemen hiç işlememişler desem yalan olmaz. bu sebepten hikayenin büyüsüne çok fazla giremeden aynı evde yaşadıkları için birbirine yakınlaşan iki karakterin aşk hikayesini izledik. hoşça vakit geçirmek için birebir, çok büyük beklentilerle izlenmemesi gereken patlamış mısır filmi. birlikte kitap okudukları sahneye ise bayıldım, bayıldım. ne tatlı 🙂

じゃまたね。

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s