Yazı kategorisi: k-drama

the king 2 hearts – olmuş bu olmuş

みなさんこんにちは。先週沢山仕儀地がありますから何も書けませんでした。すみません。

eğer senaristler batırmazsa, 2012 yılına damgasını vuracak, dillerden dillere dolaşıp efsane olacak bir dizi geçtiğimiz hafta içerisinde yayımlanmaya başladı. zaten başrol oyuncuları sebebiyle dört gözle beklenen bu dizi ilk 2 bölümüyle %19,3’lük bir izlenme oranı yakalamış. ben de taze taze izlemeyi bitirmişken hemen ilk izlenimlerimi yazayım dedim. ağır bir drama beklerken kara komedi görünce çok sevindiğimi belirterek hemen kısaca konusuna geçeyim: güney kore’de hala sembolik monarşi devam etmektedir. lee jae ha (lee seung ki) veliaht prenstir. abisi lee jae kang (lee sung min) kraldır. bunlar halka vergilerini kendileri için boşuna harcanmadığını ispatlamaya çalışmaktadırlar. lee jae ha buna pek hevesli olmasa da abisi bu konuda çok kararlıdır. 1989 yılında berlin duvarının yıkılışından çok etkilenmiştir, kuzey ve güney kore arasındaki ilişkilerin yumuşamasını istemektedir. bu amaçla woc (world officer championship)’a iki ülkenin birlikte katılmaları için anlaşmalar yapılır. 2 yılda bir düzenlenen bu organizasyona birleşmiş milletler üyesi ülkeler katılmaktadır. bu amaçla kuzey’den 3 kişi güney’den 3 kişi seçilir. güney tarafında esas oğlan, kuzey tarafında esas kız yer almaktadır. tatbikat ve eğitimler sırasında ikilimiz ufak ufak birbirine aşık olacaktır 😛

şimdi ben lee jae ha karakterini döverim. zaten forum sitelerinde kendisinden “jerk” diye bahsedilmiş 😛 ama olsun yakışıklı ve çekici çapkınımızın zamanla nasıl sürünen aşık olduğunu görmek eğlenceli olacak 😀 bu çocuğun işi gücü karı kız. kral olmak katiyen istemiyor, çünkü sorumluluklarının çok fazla olduğunu ve kral olmanın bir çeşit rol yapma olduğunu düşünüyor. zaten woc’a da askerden terhis olduğu gün katakulli ile katılmak zorunda kaldı. kuzey tarafında bir kadın olduğunu duyunca da kaşla göz arasında onunla aynı odada kalmayı başardı. şımarık çocuğumuz ne yapalım, zaten lee seung ki’ye bu tür roller çok güzel gidiyor. ama kıza yaptığı oyunlar ve şakaları hiç bir centilmen yapmaz. hele kızcağız içini döktü ya koca konusunda, bizim boşboğaz hemen gitti herkese anlattı çok ayıp. bir de “seni kadın olarak görmüyorum!” dedi ya aha da buraya yazıyorum çok pişman olacaksın çok.

kim hang ah (ha ji won) ise bir kuzey kore ajanı. kızımız güzel ve alımlı olmasına rağmen koca bulamamaktan şikayetçidir. bütün arkadaşları evlenip çoluk çocuğa karışmıştır ama etrafındaki erkekler hep onu kardeş olarak görmektedir. woc’a katılmak istememektedir ama general buna “katılırsan sana koca bulacağım!” der. böyle büyük bir adımı böyle küçük bir sebepten atar 😀 güçlü ve çalışkandır, aynı zamanda woc takımının lideridir. ama sonuçta bir kadındır. güney tarafına ilk geçtiğinde reklam panosunda hyun bin’i görünce hayallere dalmayı ihmal etmez 😛 kozmetiğe de meraklıdır. kuzey kore aksanına da bayıldım bu arada hemen belirteyim.

tabii ki bir de düşmanımız var. club m adındaki 136 ülkede faaliyet gösteren bu örgüt geçimini uluslararası silah ticaretiyle sağlamaktadır. lideri ruh hastası bir korelidir. ileride çiftimiz ve ülkenin başına bayağı bir çoraplar öreceği kesin. neyse, izleyelim öğrenelim.

じゃまたね。

Reklamlar

the king 2 hearts – olmuş bu olmuş” için 2 yorum

  1. senden bu kadar övgü aldığına göre ben de başlayayım bu diziye 🙂 özellikle ha ji wo’un hyun bini gördüğü sahneyi ben de merak ettim şimdi 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s