Yazı kategorisi: k-drama

spring waltz – içimi şişiren dizi

49 days’ten sonra izleyecek dizi arayışlarımız sonrasında gülsümsan’la bu diziye karar verdik. 2 aydan uzun bir süre önce başladığımız dizi benim japonya’ya gitmem, sonra gülsümsan’ın italya’ya gitmesi, sonra benim iş seyahatlerim yüzünden şehir dışında olmam vs. sebeplerle kavuşamamızdan kaynaklı ancak dün bitti. zaten dün bitmek zorundaydı çünkü görkemli vedasının ardından kendisini başka bir firmada çalışmak üzere yolcu ettik. kendisine buradan “ganbatte kudasai” diyor ve diziye geçiyorum.

2006 yılında yayımlanmış bu dizinin başrollerinde seo do young (lee su ho/yoon jae ha), han hyo joo (park eun young), daniel hanney (philip) ve lee so yeon (song yi na) yer alıyor. olay 15 yıl öncesinden başlıyor. lee su ho’nun babası tam bir kaybedendir. alkol, kumar, hırsızlık ne ararsan var. yine bir gün alacaklılarından kaçarken park eun young’un annesiyle yaşadığı adaya gelir ve babadan kalma eve yerleşir. sonra oğlunu orada bırakarak kaçar. bu süreçte lee su ho ve park eun young arkadaş olurlar. park eun young hasta olduğu için annesi dişini tırnağına katıp çalışıp çabalamakta ve ameliyat parasını biriktirmeye çalışmaktadır. bir süre sonra lee su ho’nun babası tekrar adaya gelir ve kızın ameliyat parasını çalıp kaçar. kızın annesi adamı bulmak için seul’e gittiğinde araba çarpar ve ölür. bu sırada hiç bir şeyden haberi olmayan kız da oppası lee su ho ile birlikte seul’e gider ve bu sırada hastalanarak hastaneye kaldırırlır. ameliyat olmazsa ölecektir. bu trajedinin ortasında lee su ho hastanede tanıştığı bir adamın çocuğu olmayı, eun young’un ameliyat parasını ödemeleri şartıyla kabul eder. adam bu teklifi oğlunun ölümünden sonra depresyona giren ve sürekli intihara teşebbüs eden karısını hayata bağlamak için yapmıştır. lee su ho, yoon jae ha olarak onlarla birlikte yurtdışına gider. bu sırada adam lee su ho’ya eun young’un ameliyatının başarısız olduğunu ve öldüğünü söyler. kendini piyano çalmaya vuran derbeder lee su ho, 15 yıl sonra yoon jae ha olarak çok ünlü bir piyanist olmuştur. derken menajeri philip, gerçek yoon jae ha’nın çocukluk aşkı song yi na, eun young ve sahte yoon jae ha’nın yolları avusturya’da karşılaşmalarıyla kesişir. bu daha sonra içimizi şişirecek trajedilerin ortaya dökülmesine olur.

lee su ho/yoon jae ha bence acayip ezik bir karakter. sürekli hayatını başkalarının yönlendirmesine izin veriyor. kendi hayatının sorumluluğunu almak konusunda en ufak bir çabası/gayreti yok. yiğidi öldür hakkını yeme çok yakışıklı bir çocuk ama başka hiç bir numarası yok. hele fedakar, aşık, arkadaş canlısı, iyimser ve yapıcı karakterimiz philip’in yanında acayip sönük kalmış esas oğlan olmasına rağmen. bir de 2006 yılında ne kadar kötü giyiniyorlarmış öyle, bol paça pantolonlar, renkli kazaklar falan ıyy. altı üstü 6 yıl geçmiş ama giyim-kuşam konusunda koreliler evrimleşmiş 🙂 eun young ise saf köylü kızı. ben bu karakteri çok sevdim. o kadar ezilmesine rağmen hep ayakta kalmayı başarabilmiş, kimseye minnet etmemiş helal olsun. bir de şu ezik adama aşık olacağına philip’e aşık olsaydı 10 numara olacaktı ama o zaman da dizi olmazdı 🙂 çok ağladı kız ama yazık. o ağladıkça benim içim şişti monitör başında 😛 song yi na ise ruh hastası bir karakter. 15 yıl önce lee su ho buna “büyüyünce evleniriz!” sözü vermiş, bu hala bu sözün peşinde. ya madem o kadar meraklısıydın 15 yıldır neden arayıp sormadın. sülük gibi yapıştı çocuğa bir rahat vermedi. eun young’a da yapmadığını bırakmadı pis insan. hele yoon jae ha’nın lee su ho olduğunu öğrendikten sonra yaptıklarına ne demeli? yok “beni kandırdın!” yok “aşkıma ihanet ettin!” bilmem ne. ya çocuk sana en baştan “benden sana yar olmaz!” demedi mi? sen kendi kendine gelin-güvey oldun. ne bileyim var böyle kör insanlar ne yapacaksın.

bu arada genç kızların sevgilisi suju üyesi siwon da porsuk saçlı üvey kardeş kategorisinden ufak bir rolde dizide yer alıyor aklıma gelmişken belirteyim.

じゃまたね。

Reklamlar

spring waltz – içimi şişiren dizi” için 4 yorum

  1. Spring Waltz dizisini izlemedim ama yazdıklarından sonra kara listeye aldım hehe Ama dizi izlemek istersen yeni biten dizilerden Wild Romance dizisini şiddetle tavsiye ederim. Aşk var, eğlence var, komedi var, gerilim var yani var da var hehe mutlaka izlemelisin 😉

      1. Aaa beğenmediğine üzüldüm. Ben çok beğendim. Klasik kore dizileri gibi değildi. Akışkan bir konusu vardı. O zaman yine izlemediysen King 2 Hearts dizisi var. Geçen hafta bitti dizi. Güzel bir dizi. Yada City Hall çok güzeldir. Dram ve kötü pis kaka adamlar olsun istersen ama aşk da olsun dersen Princess Man diziside çok iyidir.(tarihi drama oluyor 😀 )

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s