Yazı kategorisi: anime

one piece – 236 – luffy vs usopp

bu aralar deli gibi one piece seyrediyorum. aslında bu animeyi izlemeye canberk’in yoğun ısrarları üzerine yaklaşık 1 sene önce başladım ama bir türlü hikayenin içine girememiştim. hatta ilk 100 bölümü seyretmem 9 ayımı aldı o kadar yani 🙂 ama grandolayn’a girdikten sonra hikaye benim için oturmaya başladı, şimdi de severek takip ediyorum. hatta bu hafta sonu yeğenim taha’yla 2 gün boyunca one piece izledik. ikimizin de sevmediği ortak karakter usopp. ölse cenazesine gitmem o kadar yani 🙂 ilerleyen bölümlerde fikrim değişir mi bilmem ama 236. bölümde yaptıkları hiç ama hiç kabul edilebilir, affedilebilir şeyler değildi.

going merry, uzun yolculuklar ve yaşanan çetrefilli maceralar sonucu artık görevini tamamlamıştır. water7’deki gemi marangozları bu gemiyle yolculuk etmenin intihar olacağını söyleyince tüm tayfa zor olsa da going merry ile vedalaşmayı kabul eder. usopp ise kaya tarafından hediye edilen bu gemiyi bırakmak istemez, hatta luffy’ye meydan okur. luffy bu meydan okumayı kabul eder ve dövüşürler. usopp düşmanına saldırır gibi dövüşmesine rağmen yenilir, luffy şapkasını yerden alıp gemiye doğru ilerlemeden önce 「いままでたのしかった」yani “şimdiye kadar iyi eğlendik/güzel vakit geçirdik.” der. gemiye çıkmadan önce şapkasıyla gözlerini kapar, ağlamaya başlar ve 「おもい」yani “çok ağır/çok zor.”der. işte bu epik sahneden sonra one piece’in neden sıradan bir anime olmadığını bir kez daha anlarız.

じゃまたね。

Reklamlar

one piece – 236 – luffy vs usopp” için 5 yorum

  1. one piece’e başlamayı bir becerebilirsem dünyanın sonu gelecek yemin ederim. Gerizekalı star yüzünden garip bir önyargı oluştu op’e karşı. halbuki Baba Shounen’miş bizim haberimiz yok.

    1. ben de iyiki japonya’ya gitmeden başlamışım. yoksa “bu ne? bu ne?” diye dolanacaktım ortalarda. her yer bu kadar mı one piece olur, çok ilginç hakkaten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s