Yazı kategorisi: k-drama

nice guy – acıların çocuğu

başrollerinde song joong ki, moon chae won ve park si yeon’un oynadığı nice guy’ı yayımlandığı ilk gün izlemeye başlamış, ilk 10 dk’sını seyrettikten sonra yaşadığım sinir harbinden sonra izlememeye karar vermiştim. sonra berfusan bana korkulacak bir şey olmadığını, devamını izlersem pişman olmayacağımı söyleyince izlemeye devam ettim. ありがとうゆきさん。

sinir olmamın başlıca sebebi kang ma roo denen zeki ama saf delikanlımızın yaptığı gerizekalı bir fedakarlıktı. yani bir insanın kendine yaptığı kötülüğü, hayattaki bütün düşmanları bir araya gelse yapamaz. zaten sonunda kendi de anladı da “her şey benim bir yanlışın üzerini kapamaya çalışmamla başladı.” dedi. tabii bu arada başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. sevdiği kadın han jae hee için mapushanelerde yapayalnız kalan kang ma roo’muz özgürlüğüne kavuşunca uğruna hayatını harcadığı kadının zengin bir adamın metresi olduğunu öğrenince intikam ateşiyle yanıp tutuşmaya başlar. kadınlara birer nesne gözüyle bakan kang na roo, kameranın kadrajına giren nefes alan her dişi ile mercimeği fırına vermeye başlar. “seni kurtaran kahraman ben olacağım!” triplerindeki kezbanlardan güney kore’de de bolca bulunmasından dolayı mercimek-fırın olaylarında hiç de zorluk çekmez. sevdiği kadını yanına geri getirebilmek için, kadının metresi olduğu adamın kızı ile fingirdemeye başlar. kız da bu kendini ağırdan satan yakışıklı ve zeki erkeğin cazibesine kapılmakta geç kalmaz. kang ma roo’nun gerçek yüzünü öğrenmesiyle hafızasını yitirmesi bir olur. aslında seo eun gi’yi sevdiği anlayan kang ma roo fellik fellik kızı aramaya başlar. o bulmadan kız onu bulur ve “kalbim seni hatırladı!” triplerinde kang ma roo ile beraber yaşamaya başlar. bu arada han jae hee aşiftesinin de elleri armut toplamamakta, çiftimize kötülük yapmak için elinden geleni ardına koymamaktadır. kang ma roo’nun kırılmamış kaburgası, şişmemiş gözü, bıçaklanmamış organı kalana kadar bu olaylar devam eder. bütün bunlar yetmezmiş gibi bir de safımızın beyninde anevrizma vardır ve ameliyatta hayatta kalma şansı %50’dir. ayy yazarken bile içim şişti 🙂 ama merak etmeyin mutlu son.

song joong ki’yi hep sevimli, şirin rollerde seyrettiğim için ilk başlarda bu duygusuz ve küstah hallerini yadırgasam da çok iyi bir oyuncu olduğu için hemen alışıverdim. üstelik oğlumuz çok da yakışıklı, gözlerimiz bayram etti. ma roo’nun kardeşi ve kankisini de çok beğendim. yan rollerde olmalarına rağmen dizinin içerisine çok güzel yerleştirilmişlerdi. onlar da mutlu sona ulaştı hepimiz rahat ettik. bir de seo eun gi’nin aşkını saklamak için gay rolü yapan avukatı vardı ki, bu beyimiz de çok hoş olmasına rağmen “aşk hikayesi” kısmını diziye sokmasalar da olurmuş.

じゃまたね。

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s